Ja si e mbron Jovanoviç pavarësinë e Kosovës në televizionin serb (VIDEO)

Politikani liberal serb, Cedomir Jovanovic, i njohur për qëndrimin e tij pro pavarësisë së Kosovës, në këtë video shihet duke e mbrojtur fuqishëm faktin e kryer, siç e quan ai, të Kosovës së pavarur. Ai këtë e bën në një televizion serb, duke iu kundërvënë me argumente një eksponenti të nacionalizmit serb.
Jovanovic është kryetar i Partisë Liberale Demokratike Serbe ndërsa një kohë, pas vrasjes së Xhinxhiçit, ka qenë zëvendëskryeministër i Serbisë.
Për më tepër shikojeni videon në vijim, të përkthyer në gjuhën shqipe dhe të plasuar nga portali drenicasot./ZgjohuShqiptar.info

Loading...
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button