Ndërpritet ndeshja e shqiptarit Senad Gashi me Tom Schwarz, plas sherri në raundin e dytë (FOTO)

Në raudin e parë ka udhëhequr Schëarz duke përdorë gjatësinë e tij ndaj Senadit i cili vazhdimisht ishte i gatshëm të mbrojë çdo sulm të gjermanit.
Gashi në raundin e dytë e ka bërë një lëvizje të palejuar duke goditur me kokë Schëarz. Këtë e ka shfrytëzuar Schëarz pasi simuloi, gjë që rezultoi me 2 pikë të hequra për Senad Gashin.
Taktika e lojës së Gashit ishte të gjente nokautin, meq Schëarz ishte shumë i kujdesshëm, boksieri nga Peja nuk arriti ta bëjë një gjë të tillë.

Goditje në kokë ka lansuar përsëri me kokë Schëarzin në raundin e katërt, duke humbur kështu edhe 2 pikë tjera kundër gjermanit gjigand.
Meçi është ndërprerë pasi Gashi është diskualifikuar për shkak të goditjeve të palejueshme me kokë. Dy kampet janë rrahur mes veti, gjë dëmtoi imazhin e eventin të mbajtur në Berlin.

Tom Schwarz ka fituar meçin pasi është ndëprerë nga gjyqtarët e ndeshjes. Gjermani Schwarz tani mbanë titullin e Gjermanisë dhe atë të WBO inter-kontinental./ZgjohuShqiptar.al

Loading...
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button