Tjetër skandal dopingu në peshëngritje, humbet Europianin edhe një tjetër sportiste

Sporti i peshëngritjes në vendin tonë është goditur sërish nga një tjetër skandal dopingu. Pas Romela Begajt së fundmi edhe peshëngritësja tjetër, Evangjeli Veli, ka rezultuar pozitive në kontrollet anti-dopingSportistja do të merrte pjesë në Kampionatin Europian të Rumanisë, që do të mbahet më 26 mars, por pas kontrollit anti-doping të bërë në vendin tonë ajo e ka humbur këtë mundësi.Nga sa mësohet, sportistja ka marrë një substancë të ndaluar, pasi kishte një ftohje. Për momentin, Veli është e pezulluar dhe pritet që t’i hiqet edhe bursa olimpike, që iu akordua pak ditë më parë nga Komiteti Olimpik./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *