Rama me shefin e TurkishAirlines, ja lajmi i mirë që jep!

Kryeministri Edi Rama po qëndron në Turqi, dhe një ditë më parë është takuar edhe me Presidentin tuk Erdogan.Rama ditën e sotme është takuar me shefin e “TurkishAirlines” ku ka lajmeruar se po punohet qe ne sezonin e vitit te ardhshem te kryhen fluturimet e para nga aeroporti i Vlores.“Në zyrën e Shefit Ekzekutiv të TurkishAirlines, për të diskutuar mbi fazën e fundit të projektit të linjës sonë ajrore Air ALBANIA,e cila po programohet me asistencën teknike të kolosit ajror turk dhe do të asistohet në të gjitha nivelet operacionale prej tij. Se shpejti”- shkruan Rama ./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button